EX= exellent
VG =very good
G =good
T =satisfying
BM =best male

LAHTI    20.1.2008                    judge Elina Haapaniemi ,

                                                    group 1 Paula Heikkinen-Lehkonen,

                                                    best in show  Rainer Vuorinen

PUPPY CLASS, FEMALES

                      Borgåkers Ponparelli                                                       BOB-PUPPY

                      ow. Majka Borgström &
                             Riina Honkamäki ja Valentino Haralambiev


MALES, YOUNG CLASS

                      Marquee Kluzy                                                                 EX1, SERT, BM2

                      ow, Milla Holopainen


                     
Marquee Let´s Boogie                                                    VG 2
                     
Marika Toivonen & Riitta Koivikko


MALES, OPEN CLASS

                      Raptus z Spiewogry                                                        G

                      Majka Borgström, Marika Toivonen & Saija Lepistö

MALES, CHAMPION CLASS

                      Flinkbein Wolec                                                            EX1, BM1, BOB, GROUP 1, BIS 2  

                      ow. Tiina Heino

FEMALES, YOUNG CLASS

                      Marquee Kicks Borgåkers                                                T

                      ow. Majka Borgström

FEMALES, OPEN CLASS

                      Emisja z Gwiazda Sirius                                                   G


27.01.2008  INT TURKU                  Judge: Kari Järvinen Suomi


MALES  PUPPYCLASS  
                      Tette-Tim
Ama Canem                                                     1hp, BOB PUPPY

                      ow. Ana Penttilä, Mirva Kanko

FEMALES
  PUPPYCLASS  
                      Borgåkers Ponparelli                                                       1hp, BOO PUPPY

                      ow. Majka Borgström &
                             Riina Honkamäki ja Valentino Haralambiev



MALES, JUNIORCLASS

                      alizman Flinkbein Kontekst                                              EX1, BM1, SERT, BOO

                      ow. taija Tuohilampi


MALES, YOUNG CLASS

                      Sukan Q-Ukko                                                                 T

MALES, CHAMPION CLASS

                      Borgåkers Olen Pikku-D                                                  EX3, BM4  

                      ow. Vuokko Koskinen


                      Flinkbein Srodek                                                              VG4

                      ow, Heidi Alen


                      Flinkbein Wolec                                                               EX2, BM3, res-CACIB

                      ow. Tiina Heino

 
                      Flinkbein Zupelny Sukces                                                EX1, BM2, CACIB

                      ow. Christina Drake

FE
MALES, YOUNG CLASS

                      Marquee Kicks Borgåkers                                                T

                      ow. Majka Borgström

                      Sukan Q-tar                                                                    VG

                      ow, Mirva Kanko

FE
MALES, OPEN CLASS

                      Emisja z Gwiazda Sirius                                                  EX1, BF3, SERT, ->CH

                      ow. Vuokko Koskinen

FEMALES, CHAMPION

                      Cynia Moscic                                                                    EX2, BF2, RES-CACIB

                      ow. Christina Drake & Sami Vesterinen


                      Flinkbein Calciem Dobra                                                  VG

                      ow. Taina Vartiala


                      Flinkbein Swietny                                                            EX1, BF1, CACIB, BOB

                      ow. Minna Perttula