PON-UNIONENS JUBILEUMSUTSTÄLLNING BORÅS 28 JUNI 2009

Domare: Andrzej Stepinski, Polen
Foto: Attin Näslund / Örjan Nilsson
Hundarna är ordnade efter startnummer, resultat finns även här.

rastraff@ponunionen.se

BIR & BIM
001Bir+BimAttin
Valpar BIR & BIM
BIR & BIM Valpar
Valpklass 4-6 månader Hanar
Shaggy Shepherd's Flippen
Valpklass 4-6 månader Hanar
Shaggy Shepherd's Frippe
BIR & BIM Valpar BIR & BIM Shaggy Shepherd's Flippen Shaggy Shepherd's Frippe
Valpklass 4-6 månader Tikar
Shaggy Shepherd's Flamman
Valpklass 4-6 månader Tikar
Shaggy Shepherd's Flisan
Valpklass 6-9 månader Hanar
Sjöhemmets Leopold Von Ellips
Valpklass 6-9 månader Tikar
Sjöhemmets Linnea Af Doria
Shaggy Shepherd's Flamman Shaggy Shepherd's Flisan Sjöhemmets Leopold Von Ellips Sjöhemmets Linnea Af Doria
Turistklass Hanar
SUCH Owls Nest Beautiful Bonzo
Turistklass Hanar
Ynnizin´s Mr Big Called By Nature
Turistklass Hanar
Ynnizin's M'Seur Fripoille
Turistklass Hanar
Ynnizin's Tickis Zurek
Owls Nest Beautiful Bonzo Ynnizin´s Mr Big Called By Nature Ynnizin's M'Seur Fripoille Ynnizin's Tickis Zurek
Juniorklass 9-15 Mån Hanar
Sjöhemmets Kingston Follow Me
Juniorklass 9-15 Mån Hanar
Ynnizin's Tickis Sekacz
Unghundsklass 15-24 Mån Hanar
Brightwhite´s Happy Gillmore
Unghundsklass 15-24 Mån Hanar
Bratsiostra Pon Murdock Diesel
Sjöhemmets Kingston Follow Me Ynnizin's Tickis Sekacz Brightwhite´s Happy Gillmore Bratsiostra Pon Murdock Diesel
Unghundsklass 15-24 Mån Hanar
Moonlake's Bollinger
Unghundsklass 15-24 Mån Hanar
Ponadto Skowronek
Öppenklass 15mån- Hanar
Ambergini's Brother-Wind
Öppenklass 15mån- Hanar
Ambergini's Gatekeeper
Moonlake's Bollinger Ponadto Skowronek Ambergini's Brother-Wind Ambergini's Gatekeeper
Öppenklass 15mån- Hanar
Ambergini´s Kees Nelis
Öppenklass 15mån- Hanar
Dommiciss Hugo Boss
Öppenklass 15mån- Hanar
Ponadto Gladysz
Öppenklass 15mån- Hanar
Scheffelfältets Wojtek Den Tuffe
Ambergini´s Kees Nelis Dommiciss Hugo Boss Ponadto Gladysz Scheffelfältets Wojtek Den Tuffe
Öppenklass 15mån- Hanar
Sjöhemmets Celebre Irek
Championklass Hanar
MULTICH WW-08 Bratsiostra Pon Furman
Championklass Hanar
SUCH NUCH DKUCH SV-06 Manek Honeysucle Rivendall
Championklass Hanar
INTUCH NORDUCH NORDV-07 NV-06 Sjöhemmets Efterlängtade Gilbert
Sjöhemmets Celebre Irek Bratsiostra Pon Furman Manek Honeysucle Rivendall Sjöhemmets Efterlängtade Gilbert
Championklass Hanar
SUCH Sjöhemmets Jerker Born To Be Wild
Championklass Hanar
SV-09 NORDUCH FINUCH SUCH NUCH Ässtorps Amadeus
Juniorklass 9-15mån Tikar
SUCH  NUCH  Scheffelfältets Original Oscar
Juniorklass 9-15mån Tikar
Ambergini's Ninja
Sjöhemmets Jerker Born To Be Wild Ässtorps Amadeus Ambergini's Cherokee Ambergini's Ninja
Juniorklass 9-15mån Tikar
Sjöhemmets Kittisaga Count On Me
Juniorklass 9-15mån Tikar
Storälvens Lady Olivin Fleurdelis
Unghundsklass 15-24mån Tikar
Atomowa Hajko-Nerita
Unghundsklass 15-24mån Tikar
Bratsiostra Pon Nowny Jezney
Sjöhemmets Kittisaga Count On Me Storälvens Lady Olivin Fleurdelis Atomowa Hajko-Nerita Bratsiostra Pon Nowny Jezney
Unghundsklass 15-24mån Tikar
NORDJV-08 Moonlake's Dom Perignon
Unghundsklass 15-24mån Tikar
Rapsodia Via Rivendall
Öppen Klass 15mån- Tikar
Brightwhite's Hymn To Alasz
Öppen Klass 15mån- Tikar
SV-09 Borgåkers Pong Pong
Moonlake's Dom Perignon Rapsodia Via Rivendall Brightwhite's Hymn To Alasz Borgåkers Pong Pong
Öppen Klass 15mån- Tikar
Dommiciss Grzeczna Bianca
Öppen Klass 15mån- Tikar
Dommiciss Nanni
Öppen Klass 15mån- Tikar
JWW-08 Natura Brightwhites Rivendall
Öppen Klass 15mån- Tikar
Pon-Joy Grzeda
Dommiciss Grzeczna Bianca Dommiciss Nanni Natura Brightwhites Rivendall Pon-Joy Grzeda
Öppen Klass 15mån- Tikar
Premiera Kontekst
Öppen Klass 15mån- Tikar
Ynnizin's Helgas Lily Of The Valley
Öppen Klass 15mån- Tikar
Ynnizin´s Tenth Case Ih Maxxum
Championklass Tikar
SUCH Ambergini's Aleyah
Premiera Kontekst Ynnizin's Helgas Lily Of The Valley Ynnizin´s Tenth Case Ih Maxxum Ambergini's Aleyah
Championklass Tikar
SUCH Ambergini's Ice Queen
Championklass Tikar
INTUCH NORDUCH Ambergini's Vanilla-Queen
Championklass Tikar
NORDUCH DKUCH Brightwhite's Ha'Penny
Championklass Tikar
NUCH SUCH Lovelyckans Lady Arwen Undómiel
Ambergini's Ice Queen Ambergini's Vanilla-Queen Brightwhite's Ha'Penny Lovelyckans Lady Arwen Undómiel
Championklass Tikar
SUCH DKUCH KLB-CH Pon-Joy Dzille
Championklass Tikar
SUCH Sjöhemmets Briljanta Isa
Championklass Tikar
54Attin
Championklass Tikar
SUCH Ynnizin's Seventh Alexandrit
Pon-Joy Dzille Sjöhemmets Briljanta Isa Sjöhemmets Drömmande Gerda Ynnizin's Seventh Alexandrit
Uppfödargrupp Ambergini´s Domare: Andrzej Stepinski, Polen Domare: Andrzej Stepinski, Polen Barn Med Hund
Uppfödargrupp Ambergini´s Domare: Andrzej Stepinski, Polen Domare: Andrzej Stepinski, Polen Barn Med Hund
Barn Med Hund Barn Med Hund Barn Med Hund Barn Med Hund
Barn Med Hund Barn Med Hund Barn Med Hund Barn Med Hund

Main Menu Svensk Meny
webmaster@ponunionen.se